Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Новосільська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 04380519) був реорганізований і увійшов до складу Ренійської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

заява про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки СЕО

Заява
про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки планованої діяльності, яка підлягає оцінці впливу на довкілля
 
1. Інформація про замовника:
Новосільська сільська рада Ренійського району Одеської області.
Фактична адреса:  68830, Одеська область, Ренійський район, с. Новосільське, вул.Шкільна, 17, телефон: (4872) 3-92-42.
Офіційний сайт: https://rada.info/ru/sovet/04380519/
Електронна пошта: novosilskarada@gmail.com
Сільський голова – Лучку Михайло Миколайович.
 
2. Вид та основні цілі документа державного планування, його зв’язок з іншими документами державного планування.
Проект Генерального плану с. Новосільське  Ренійського району Одеської області виконаний ТОВ «Архітектурно-планувальна майстерня «Архсоюз» відповідно до договору №01-04-2019р. від 11.04.2019р., укладеного з Новосільською  сільською радою на основі:
  • Рішення Новосільської сільської ради №504-VІІ від 05.04.2019;
  • Завдання на розроблення містобудівної документації – генеральний план села Новосільське Новосільської сільської ради Ренійського району Одеської області від 11.04.2019р.
Основні показники Генерального плану с. Новосільське Новосільської сільської ради Ренійського району Одеської області розраховані на етап 15 років, базуються на демографічному і соціально-економічному прогнозах, є орієнтовними. Строк дії Генерального плану населеного пункту не обмежується. Генеральний план села Новосільське розроблений на розрахунковий період до 2034 року.
При розробці генерального плану були використані наступні матеріали:
  • актуалізована картографічна основа у цифровій формі, виконана ДНВП «Геосистема», 2019 році;
  • «Схема планування Одеської області» (затверджена від 24.04.2013р.) (розробник - проектний інститут «Діпромісто»);
  • «Схема планування Ренійського району» (на стадії затвердження, згідно інформації Ренійської районної державної адміністрації) (розробник - проектний інститут «Діпромісто»);
  • Постанова КМ України від 25.05.2011 року №555 «Про затвердження порядку проведення громадських слухань з метою врахування громадських інтересів під час розробки проектів містобудівної документації на місцевому рівні».
Метою розроблення генерального плану  є:
  • створення території комунальної та промислової сфери;
  • освоєння вільних територій в межах населеного пункту під житлову та громадську забудову;
  • реконструкція кварталів існуючої житлової садибної забудови;
  • створення площі рекреаційних зон шляхом реконструкції існуючих та утворенням нових за рахунок перенесення складських підприємств в виробничо-складську зону села, ліквідації не діючих комунальних об’єктів, за рахунок земель сільськогосподарського призначення (пасовища та городи); 
  • розширення мережі транспортної інфраструктури (мережа нових вулиць та проїздів).
Розроблення Генерального плану обумовлене необхідністю вирішення поточних питань забудови села та є основним видом містобудівної документації на місцевому рівні, призначеної для обґрунтування довгострокової стратегії планування та забудови та іншого використання території населеного пункту. Новий Генеральний план розробляється у зв’язку з необхідністю розвитку нової житлової забудови, закладів культурно-побутового обслуговування населення, покращення існуючого функціонального зонування території села, розміщення нових комунальних, складських та виробничих об’єктів ІV та V класу на території не діючих ферм ВРХ та свиноферми, удосконалення вулично-дорожньої мережі та інженерної інфраструктури села.
Село Новосільське Новосільської сільської ради Ренійського району має вигідне географічно-транспортне розташування, багату історико-культурну спадщину, розміщується неподалік від водно-болотних угідь міжнародного значення. Відстань від села до районного центру – м. Рені – становить 40 км, до р. Дунай – 8 км, автошляхом до паромної переправи Орлівка-Ісакча – приблизно 14,5 км.
Сумарна площа території в існуючих межах населеного пункту складає 362,33 га, чисельність населення на 2019 рік становить 3510 осіб.
На території села функціонують комунальні заклади: загальноосвітня школа І-ІІІ ступені навчання, дошкільно-навчальний заклад, будинок культури, амбулаторія загальної практики сімейної медицини, стаціонарне відділення для постійного та тимчасового проживання людей похилого віку.
Господарський комплекс складається переважно з виробничої діяльності: сільське господарство та розподіл газу (газороздільна станція АГРС-10, ЛВУМГ УМГ ПАТ «Укртрансгаз»).
Генеральним планом визначені потреби в територіях для забудови, межі перспективного розвитку населеного пункту, межі функціональних зон, розміщення об'єктів культурно-побутового, житлового, комунального та виробничого призначення, розміщення нових озеленених територій загального користування, визначені заходи щодо поліпшення екологічного й санітарно-гігієнічного стану населеного пункту, транспортної та інженерної інфраструктури, заходи щодо санітарного очищення території, заходи щодо охорони об'єктів культурної спадщини.
З метою більш ефективного використання територіальних ресурсів реалізація планів садибного житлового будівництва здійснюється за рахунок реконструкції існуючої садибної забудови зі знесенням амортизованого житлового фонду та  освоєнням вільних територій .
3. Те, якою мірою документ державного планування визначає умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля (у тому числі, щодо визначення місцезнаходження, розміру, потужності або розміщення ресурсів).
Генеральний план визначає існуюче та перспективне функціональне призначення території, обґрунтовує необхідність зміни функціонального призначення території, в разі встановленої потреби що виникає на підставі аналізу техніко-економічних показників існуючого використання території, демографічного прогнозу, та потреб територіального розвитку населеного пункту. Проектні рішення архітектурно-планувальної організації та потреби територіального розвитку села обумовлюються в тому числі завданням на розроблення генерального плану та  державними інтересами.
Генеральний план визначає територіальні (просторові) умови для реалізації видів діяльності або об’єктів, щодо яких законодавством передбачено здійснення процедури оцінки впливу на довкілля, в частині дотримання планувальних обмежень (санітарно-захисних зон, охоронних зон), а також в частині дотримання режимів господарської діяльності в їх межах, які визначені законодавством України та низкою нормативно-правових актів та у сфері забезпечення норм санітарної гігієни та охорони навколишнього природного середовища на території населених пунктів.
До сфери охоплення СЕО проекту генерального плану відноситься оцінка наслідків для довкілля, у тому числі для здоров’я населення, від реалізації проектних рішень.
Стратегічна екологічна оцінка проекту генерального плану здійснюється для території,  що проектується, яка визначається проектними межами населеного пункту.
Водопостачання. Відповідно до інформації КП  «Успіх», на території  села Новосільське відсутнє централізоване водозабезпечення.  Переважно, водозабезпечення села здійснюється за рахунок привізної води від водозабірної артсвердловини №2682, водозабезпечення багатоповерхових житлових будинків та дитячого садка – від водозабірної артсвердловини №4; загальноосвітньої школи І – ІІІ ступеня – від арт свердловини №25, розміщеної на території школи.
Для забезпечення водопостачанням житлової, громадської забудови села Новосільське проектом передбачається влаштування централізованої системи водопостачання від існуючих артсвердловин з прокладанням водоводів у межах проектних червоних ліній вулиць. При цьому передбачається охоплення всієї території села в проектних межах водопровідними мережами.
Каналізування. Відповідно до інформації КП  «Успіх», на території  села Новосільське в даний час централізована каналізація  відсутня. В основному, приватна і громадська забудова обладнана дворовими туалетами з водонепроникними вигребами. Відведення госппобутових стоків від школи, воскресної церковної школи, дитячого садка та багатоповерхових житлових будинків, здійснюється двома каналізаційними насосними станціями по самопливній каналізаційній мережі госппобутових стоків до існуючих очисних споруд БІО-40 розташованих за межами села, стоки після очищення скидаються у р. Дунай. В селі відсутнє централізоване відведення та очищення поверхневих дощових та талих вод.
Проектом генерального плану передбачається  централізоване каналізування забудови села та виробничих об’єктів з будівництвом нових каналізаційних очисних споруд розрахункової продуктивності.
Передбачається централізоване відведення та очищення дощових та талих вод.
Електропостачання. Електропостачання с. Новосільське здійснюється по повітряних лініях електропередач високої напруги 10 кВ від ПС 35/10кВ, яка розміщується біля північно-західної межі села. По території села проходять існуючі повітряні лінії електропередач (ПЛЕ) тав кабельні лінії електропередач високої напруги 10 кВ та повітряні лінії електропередач низької напруги 0,4 кВ та також розміщуються об’єкти Акціонерного товариства «Одесаобленерго», що знаходяться на балансі компанії – КТП, ТП, ЗПТ.
ПЛЕ-10 кВ по радіальній схемі живлять одну двох трансформаторну підстанцію (ТП 222/2*630 кВА) та вісімнадцять одно трансформаторних підстанцій, в тому числі:
  • з трансформатором 400 кВА (ЗТП №57, КТП №59, №63);
  • з трансформатором 250 кВА (КТП №60; №61, №67, №69, ТП №233);
  • з трансформатором 160 кВА (КТП №221, №226, №232);
  • з трансформатором 100 кВа (КТП №68, №198) на напрузі 10/04/22 кВ.
Газопостачання. Згідно з інформацією Одеського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів, по землях Новосільської сільської ради поблизу території с.Новосільське  проходять наступні газопроводи високого тиску:
  • ШДКРІ (Шебелинка-Дніпропетровськ-Кривий ріг – Ізмаїл), охоронна зона – 250 м від осі в кожну сторону;
  • РІ (Роздільна-Ізмаїл), охоронна зона – 250 м від осі в кожну сторону.
Згідно з даними Ренійського управління експлуатації газового господарства, джерелом газопостачання с. Новосільське є розподільчий газопровід високого тиску з АГРС «Орлівка». Першою сходинкою зниження тиску з високого на середнє є ГГРП-6 (вул. Будинок Відпочинку), другою – зниження тиску з середнього на низьке є ШРП (6 од.) та будинкові регулятори.
Теплопостачання. Опалення існуючих садибних житлових будинків с. Новосільське здійснюється від індивідуальних газових котлів. Опалення громадських споруд здійснюється від місцевих топкових, обладнання яких працює на газі та пілетах).
На перспективний період проектом передбачається опалення індивідуальних садибних будинків здійснювати від індивідуальних газових котлів. Опалення та гаряче водопостачання решти виробничо-складських, комунальних  та громадських об’єктів пропонується здійснювати від вбудованих чи прибудованих топкових, що працюють на природному газі.
Зв'язок, радіомовлення, телебачення. Для забезпечення мешканців села  стаціонарним телефонним зв’язком існує АТС «Укртелеком» на 512 номерів, з них 338 на даний час є вільними. Кабельна каналізація підведена до 4-х розподільчих шкафів, від яких кабелі переходять у повітряні розподільчі лінії телефонної мережі. 
Також на території села встановлені станції мобільного зв’язку:
  • базова станція стандарту GSM-900/UMTS-2100 ПрАТ «ВФ Україна»;
  • базова станція стандарту GSM-900 ПрАТ «МТС Україна»;
  • базова станція стандарту GSM-900 ЗАТ «Київстар Дж.Ес.Ем.».
Дорожні мережі. Відповідно до інформації Служби автомобільних доріг від 07.06.2019р.№01-1549/12, в обхід села  с. Новосільське  проходить автомобільна дорога загального користування державного значення, ІІ-ІІІ категорії (міжнародна М-15 Одеса-Рені ). Ширина смуги відведення дороги М15 складає 44,0м -38,0м.
Відповідно до інформації Управління транспортно-комунальної інфраструктури державної адміністрації Одеської області, по території села проходять дві автомобільна дороги загального користування місцевого значення ІV категорії (С162008 «Котловина-Новосільське» та С163009 «а/д по с. Новосільське»), що не знаходяться на балансі Служби автодоріг в Одеській області.
Ширина смуги відведення дороги С162008-16,0м.
Ширина смуги відведення дороги С163009-14,0-16,0м.
Система вуличної мережі с. Новосільське представлена вулицями та внутрішньо квартальними проїздами. Головною вулицею є вулиця Михайла Кокоша, що перетинає весь населений пункт. По вул. Михайла Кокоша  та вул. Шкільна проходять автобусні маршрути. Параметри  деяких існуючих вулиць та проїздів не відповідають нормативним та потребують заходів з їх розширення до мінімальних нормативних значень.
Враховуючи планувальні рішення, запропоновані Схемою планування ренійського району, уздовж траси М15 через територію Новосільської сільської ради заплановано будівництво ділянки залізниці від станції Лиман Дунайський на Ізмаїл.
Генеральним планом пропонується розміщення малої АЗС, СТО на три пости на міні-мотелю на 8-м номерів біля траси М-15 Одеса-Рені.
4. Ймовірні наслідки:
Серед основних факторів впливу, пов’язаних із виконанням генерального плану села, наступні:
- ймовірне зниження якості атмосферного повітря через підвищення транспортного руху внаслідок розвитку села та розширення мережі транспортної інфраструктури (мережа нових вулиць та проїздів), через діяльність запроектованих виробничих та складських підприємств на території існуючої виробничої зони;
- відновлення та створення зон рекреаційного призначення на території села, що забезпечуватиме зниження негативного впливу на навколишнє природне середовище, насамперед на атмосферне повітря, від забруднення автотранспортом;
- будівництво системи відведення та дренажної мережі,  очищення поверхневих  стічних вод дозволить знизити рівень забруднення водних об’єктів, зменшити прояви ерозії ґрунтів.
а) для довкілля, у тому числі для здоров’я населення:
- на атмосферне повітря – незначне при проведенні будівельних робіт та реконструкції вулиць та проїздів; при експлуатації – при русі автотранспорту по вулицях та проїздах, згорянні палива у паливовикористовуючому обладнанні, при роботі очисних споруд виробничих та господарсько-побутових стоків;
- на водне середовище – при будівництві – незначне; в процесі експлуатації: водопостачання – із проектованих артезіанських свердловин; водовідведення виробничих та господарських стоків передбачається на проектовані очисні споруди; водовідведення поверхневих стоків – відкритою системою дощової каналізації з використанням лотків проїзної частини, з наступним очищенням;
- на ґрунт – тимчасове незначне у період будівництва. При експлуатації – допустиме при виконанні заходів, передбачених проектом.
- акустичний вплив - незначний, в межах допустимого;
- відходи – при будівництві – підлягають збору та вивезенню на звалище ТПВ чи згідно договорам зі спеціалізованими організаціями; при експлуатації - позитивні за умови виконання заходів, передбачених проектом
- електромагнітне випромінювання - згідно з нормативним вимогам.
- на населення – негативний вплив не очікується за умови виконання заходів, передбачених проектом.
б) для територій з природоохоронним статусом – наслідки не очікуються у зв’язку з відсутністю в межах розробки генерального плану села територій з природоохоронним статусом.
в) транскордонні наслідки для довкілля, у тому числі, для здоров’я населення – зважаючи на географічне положення села транскордонних наслідків реалізації проектних рішень для довкілля, у тому числі здоров’я населення, не очікується.
5. Виправдані альтернативи, які необхідно розглянути, у тому числі якщо документ державного планування не буде затверджено – Не розглядаються.
6. Дослідження, які необхідно провести, методи і критерії, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки – проводились дослідження для розробки інженерно-технічних заходів із захисту території від підтоплення та затоплення. Проведення інших досліджень не передбачається.
Критеріями, що використовуватимуться під час стратегічної екологічної оцінки, є дотримання діючих екологічних і санітарно-гігієнічних нормативів.
7. Заходи, які передбачається розглянути для запобігання, зменшення та пом’якшення негативних наслідків виконання документа державного планування – згідно з проектом.
8. Пропозиції щодо структури та змісту звіту про стратегічну екологічну оцінку – згідно пропозицій Департаменту екології та природних ресурсів Одеської ОДА та Департаменту охорони здоров’я в Одеській області.
9. Орган, до якого подаються зауваження і пропозиції, та строки їх подання:
Новосільська сільська рада Ренійського району Одеської області.
Фактична адреса:  68830, Одеська область, Ренійський район, с. Новосільське, вул.Шкільна, 17, телефон: (4872) 3-92-42.
Офіційний сайт: https://rada.info/ru/sovet/04380519/
Електронна пошта: novosilskarada@gmail.com
Сільський голова – Лучку Михайло Миколайович.
Строк подання становить 15 днів з дня публікації заяви (відповідно до пп.5, 6 ст.10 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»).
 
 
 
 

 

Повідомлення
про оприлюднення Заяви про визначення обсягу стратегічної екологічної оцінки
1. Заява про визначення обсягу СЕО проекту «Генеральний план села Новосільське Новосільської сільської ради Ренійського району Одеської області» оприлюднюється шляхом розміщення на офіційному веб-сайті Новосільської сільської ради.
2. Дата початку обговорення  16.01.2020, строки здійснення процедури – 15 днів.
3. Способи участі громадськості – надання письмових зауважень і пропозицій.
4. Отримати, ознайомитися з інформацією та подати зауваження та пропозиції  до визначення обсягу СЕО можна у приміщенні Новосільської сільської ради Ренійського району Одеської області за адресою: 68830, Одеська область, Ренійський район, с. Новосільське, вул. Шкільна, 17, телефон: (4872) 3-92-42 та на офіційному веб-сайті: https://rada.info/ru/sovet/04380519/
 
 
 
 
 

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *